Kamera Sistemleri ile Güvenlik Çözümleri

Kamera Sistemleri ile Güvenlik Çözümleri

IP Kameralar,

Alan güvenliğinin sağlanmasında büyük rol oynayan IP Kameralar, istenilen yerleri uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantısından yararlanılarak kablolu veya kablosuz olarak kullanılabilen bir kamera türüdür. IP Kameralar programlanabilme, görüntü kaydedebilme ve alarm-hareket algılayabilme, gibi birçok özelliğe sahiptirler.

Harekete Duyarlı Kablosuz Kameralar,

GSM, internet gibi iletişim ağlarının veya elektrik bağlantısının olmadığı, ulaşılması zor bölgeleri izlemeye olanak sağlayan gelişmiş bir görüntüleme aracıdır. Kamera bir hareket ile tetiklendiğinde resim veya video çeker. Yeterli ışığın olmadığı durumda infrared flaşlı siyah beyaz resim çeker. Infrared flaş tamamen görünmezdir ve sessiz çalışmaktadır. Tek bir şarj ile 3000’den fazla fotoğraf çekebilmektedir.

Uzun Menzilli Kameralar,

Geniş açık alanlarda meydana gelen güvenlik ihlalleri hakkında yaptıkları anlık bildirimle gerçek zamanlı, önleyici güvenlik hizmeti sunarlar. Termal görüntüleyicilerin hassasiyetindeki son ilerlemeler ileri görüntü işleme ile birleştirildiğinde, termal kameraların yağmur, nem, sis ve parlak güneş ışığından etkilenmeksizin çok net görüntü vermesine olanak tanımaktadır. Görüntü işleme ihlallerin tespitini rüzgârdan ve küçük hayvanlardan etkilenmeksizin yüksek doğrulukla yapmaktadır.

Termal Kameralar,

Objelerden yayılan termal enerjiyi ölçmeye yarayan lenslerden ve algılayıcılardan oluşmaktadır. Bu yüksek teknoloji cihazlar, kızılötesi dalga boyu spektrumunda, ekipmanla doğrudan temas gerçekleştirmeksizin sıcaklık modellerini algılayan bir cihazdır. Özellikle ısıya güdümlü füze, gece görüş sistemleri ve benzeri askeri tekniklerin gelişmesi ile önemi artmıştır. Sınır gözetlemeleri, karargâh, askeri tesis ve karakolların korunması, kıyı-liman gözetlemeleri, petrol platformu, boru hattı ve baraj gibi sivil tesislerin korunmasında termal kameralar sıklıkla kullanılmaktadır.

Gece Görüş Kameraları,

Üzerindeki ışık algılayıcı sensörler sayesinde ışığın belli bir seviyenin altına indiği ortamlarda, IR aydınlatma ledleri devreye girer. Karanlık ortamda cisimlerin üzerine kızılötesi ışınlar gönderir.