Akıllı Fabrika ve Üretim Çözümleri

Akıllı Fabrika ve Üretim Çözümleri

Tüm üretim süreçlerinin akıllı sistemlerle kontrol edildiği fabrikalar; bu sistem sayesinde verimlilik artışı ve esnek üretim ile yaşam gücünü arttırmaktadır. Akıllı sistemler sayesinde fabrikada işleyiş online (çevrimiçi) olarak takip edilip, düzenli raporlamalar sayesinde fabrikanın verimlilik analizinin yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Akıllı fabrikalarda, ürünün tasarımından, tedariğine ve üretim aşamasından, teslimata kadar pek çok aşamada en son teknolojiler kullanılmaktadır. Bu teknolojiler içerisinde fabrika yönetim yazılımları, kurumsal kaynak planlama (ERP) yazılımları ve otomatik test, otomatik dizgi, otomatik depo gibi sistemlere uzanan geniş bir yelpazede çeşitli otomasyon teknolojileri yer almaktadır.

Akıllı Fabrika ile fabrikanın sürekli izlenmesi ve güncel kalması, hatasız ve tek bir yönetim üzerinden üretim yapması (kalite), gerekli üretim analizlerinin daha sağlıklı ve hızlı yapılması, ürün geliştirme sırasında en doğru ve hızlı şekilde sonuca ulaşılması, maliyetlerin düşerken verimin artması ve gereksiz stoklamaların önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

Fabrikalarda üretimi etkileyebilecek hataların önüne daha gerçekleşmeden geçilmesi üretim çözümlerimiz ile sağlanmaktadır.