POLDER

17020 POLDER (Urban Data Policy Lab: POLicy & Data Exploitation & Re-use)

Kablosuz sensor ağlarından büyük veri işleme ve analizine kadar teknolojideki son gelişmeler, vatandaşlar için yeni hizmetler sunarak ve mevcut olanları hem verimlilik hem de düşük maliyet açısından iyileştirerek şehirlerimizi kökten değiştiriyor. Kentsel politika oluşturma, bu tür dönüşümün temel bir unsurudur ve yeni destek araçları ve optimize edilmiş süreçlerin hayatın içinde sürdürülmesi ve sürekli iyileştirme yaklaşımının uygulanması için teknolojilerden faydalanmak zorunluluktur.

POLDER projesinin amacı hükümet, belediye meclisi ve ilgili kuruluşların politika oluşturma programının oluşturulması, tasarımı, uygulanması ve doğrulanması süreçlerinde desteklenmesi amacıyla bir yazılım çözümü tasarlamak, geliştirmek ve yaygınlaştırmaktır. POLDER ile bir şehir içinde olabilecek yaşamsal örüntülerin izleri toplanacak, yeni veri kazanımı sağlanacak, verinin ilişkilendirilmiş modeller üzerinden erişiminin yanı sıra karar destek işlemlerine tabi tutulması sağlanacaktır. Politika yapıcı ve uygulayıcılarının karar öncesi ve sonrası için analitik yaklaşımlar kullanabilmesi ve aynı zamanda vatandaşın da bu çevrim içinde yer alması sağlanacaktır.

Destekleyen: ITEA 3 CALL 4
Proje Takvimi: 12.12.2018 – 30.11.2021
Proje Toplam Bütçe: 10.565.96 k€

Konsorsiyumdaki Ülkeler ve Firmalar:

  • TÜRKİYE (ARD BİLİŞİM, Acd Bilgi İşlem Ltd. Şti., ForteArGe Informatics, Engineering, Consultancy Ltd. Co, Mantis Software)
  • İSPANYA (Accuro Technology S.l, FCC, Hispavista S.L., JIG Internet Consulting, Nommon Solutions and Technologies S.L., Quobis, SDOS SL, Secmotic Innovation, SOCIAL AND BEYOND S.L., Starflow S.L., TECNOMOVILIDAD S. COOP., TNP PERSONAS, PROCESOS Y PRODUCTOS, SL, Vexiza, Wellness Telecom S.L)
  • ROMANYA (BEIA Consult International, Societatea de Inginerie Sisteme SIS SA)