e-Mutabakat

e-Mutabakat

Mükelleflerin (Form BA) ve (Form BS) verilerini vergi dairesine göndermeden önce karşı tarafla mutabakat yapmalarıdır.

Eski Sistem Cari Hesap Mutabakatı Nedir ?

“Cari hesap mutabakat nedir?” sorusu çok sık sorulan ve cevabı merak edilen bir sorudur. Alacak ve borç takibinin her zaman için takip edilmesi gerekir ve mutabakata varmak gerekir. Birbiriyle devamlı olarak iş ilişkisi olan şirketlerin aralarında her zaman bir anlaşma bulunması gerekmektedir. Cari hesap bu iki işletme arasında gerçekleşen alacak verecek işlerinin hesabının tutulmasıdır. Cari hesaplama sonucunda işletmeler aralarındaki borç ilişkilerini görebilmiş olurlar.

e-Mutabakat‘la, her firma cari bilgilerini sisteme yükleyebilir ve karşı firmadan gelen bilgileri kolayca sistemden karşılaştırabilirler, bu sayede mutabakat işlemleri sıkıntısız bir şekilde kısa sürede hallolur. KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) ile yasal zemininiz de hazır.

e-Mutabakat sistemi sayesinde her ay sonu firmaları tek tek aramak zorunda kalmayacak, mutabakatlarınızı daha hızlı, etkin ve ucuz yapacaksınız.

Nasıl Kullanılır ?

e-Mutabakat; BA ve BS mutabakatlarını internet üzerinden yapan, mutabakat işlemlerinin daha hızlı, etkin ve ucuz yapılmasını sağlayan, izlenebilirlik sağlamak üzere tasarlanmış yenilikçi bir internet çözümüdür.
Tek adımda, internet üzerinden, Hızlı, verimli, etkin ve tasarruflu, binlerce BA/BS ve Cari Mutabakatı.

Mutabakat bilgilerinizi Excel ortamında hazırlayın!
Mail veya Fax ile tek adımda müşteri/tedarikçilerinize ulaştırın!
Müşteri/Tedarikçilerinizden yapılan geri dönüş sonuçlarını online izleyin!
BA/BS ve Cari Mutabakatlarınızı, her ay sonu firmaları tek tek aramak zorunda kalmadan, faturaların arasında kaybolmadan, Hızlı ve etkin bir şekilde internet üzerinden gerçekleştirebileceksiniz.

BA/BS ve Cari Mutabakatlarınız için ayırdığınız zaman ve iş gücü kaybını ortadan kaldırabileceksiniz.

Mutabakatlarınızı, her zaman ve her yerden anlık takip edebileceksiniz! Anlık cari bakiye sorgulaması yapmak artık çok kolay.

Nasıl Çalışır ?

Öncelikle üyelik kaydınızı oluşturmanız gerekmektedir.
Mutabakat bilgilerini manuel girebileceğiniz gibi, excel dosyası üzerinden transfer de edebilirsiniz.
Mutabakat yapacağınız firmaların iletişim bilgilerinin (e-mail, fax no) bir kere doldurulması yeterlidir.
Mutabakatları istediğiniz zaman karşı tarafa gönderebilirsiniz. Gönderimler e-mail veya fax yoluyla yapılabilir.
E-mail yoluyla yaptığınız gönderimlerde karşı taraf kendisine gelen mesaj üzerinden tek tıklama ile mutabakatınızı onaylayabilir veya sorun bildirebilir.
Mutabakatlarınızı açık kaldığı sürece takip edebilir, yanıtlanmamış mutabakatlarınıza tekrar gönderim yapabilirsiniz.


GİB Portal: Gelir İdaresi Başkanlığının servis ettiği GİB Portalı üzerinden makbuzlarınızı tek tek işleyerek uygulamayı kullanabilirsiniz.


TürkTek Özel Entegratörlük: Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan özel entegratörlük izni alan TürkTek üzerinden e-Müstahsil Makbuzu uygulamasını hızlıca geçiş yaparak kolayca kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sağladığı Avantajlar

-BA/BS mutabakatı, muhasebecilerin belki de en çok zamanını alan, bazen ek personele ihtiyaç duyulan maliyetli bir süreçtir. Mutabakatlarınızı daha hızlı, etkin ve ucuz yapabileceksiniz.
-Tek adımda binlerce mutabakat işlemini gerçekleştirebileceksiniz.
-Telefon, faks ve e-posta için ayırdığınız zaman ve iş gücü kaybını ortadan kaldırabilecek, maliyetlerinizi azaltabileceksiniz
-İzlenebilirlik sağlayabileceksiniz.
-Faturalar arasında kaybolmayacaksınız.
-Bildirimlerinizi gönül rahatlığıyla vermenin keyfini yaşayacaksınız.
-Firmalarla mutabakatınızı yapmak artık çok daha kolay olacak. Sistemimiz sayesinde mutabakat gönderimi ile hız kazanabileceksiniz.