DOMONOID

19038 DOMONOID Domotics for Independent Living

DOMONOID, günümüzde yaşlı nüfusun karşılaştığı en büyük sağlık sorunlarından bazıları için birleşik çözümler sunarak sağlık pazarını etkilemeyi amaçlamaktadır. Bu çözümlerle, yaşlılar genel bakım gereksinimi daha düşük olan daha yüksek bir yaşam kalitesinin tadını çıkarabilir ve mümkün olduğu kadar uzun süre bağımsız olarak yaşayabilir. Çözümler, kullanıcıyla birlikte büyümek ve zaman içinde değişen ihtiyaçları öngörerek, normal olarak gayri resmi bakıcılar tarafından taşınan bakım yükünün bir kısmını taşıyabilecek bir ev ortamı yaratarak tasarlanmıştır.

DOMONOID, yaşlı nüfusun karşılaştığı karmaşık sağlık sorunlarını en iyi şekilde desteklemek için farklı teknoloji çözümlerini bir araya getirerek, teknik teknolojinin ötesine geçiyor. Projenin amacı, domotikler ve bağımsız yaşamayı kolaylaştıran diğer teknolojiler için ilk açık platformu oluşturmaktır. Sağlıklı yaşlanma (yerinde yaşlanma). Birden fazla vektörden elde edilen verileri ve iç görüleri birleştirerek, sistem, yerleşik bir kişinin günlük kalıplarını, hastalık ve semptom ilerlemesini ve gerçek durumu bütünsel olarak görebilir ve bu bilgileri günlük işler ve bağımsız yaşam için en uygun koşulları sağlamak, durumunda bakıcıları bilgilendirmek için kullanabilir. İstisnalar dışında ve klinik uzmanların daha iyi kararlar almasına yardımcı olmak için ayrıntılı bilgi sağlar.

 

Destekleyen: ITEA 3 CALL 6
Proje Takvimi: 01.10.2020 – 01.10.2023
Proje Toplam Bütçe: 6.589.29 k€

Konsorsiyumdaki Ülkeler ve Firmalar:

  • TÜRKİYE (ARD BİLİŞİM, ELAA Technology, Golive Bilisim Hizmetleri Limited Sirketi, IND Yazılım Bilişim Teknolojileri Sanayi Ve Ticaret A.Ş., Kafein Technology Solutions, Profen Group, SESTEK A.S., VeriUs Teknoloji Ltd.Şti)
  • HOLLANDA (Almende BV, IMEC-NL, Maastricht University, MedVision360 BV, RO groep)
  • İSPANYA (AREADIS, EZERIS NETWORKS GLOBAL SERVICES SL, MOVERY, University of Madrid Carlos III)