Bulut Çözümleri

ARDGRUP Cloud Services

ARDGRUP Cloud Services ile işinizi dönüştürmeye hazır mısınız?
ARDGRUP Cloud Services, bulutun sağladığı imkanlar ile, insanlar, süreç ve teknoloji arasında değişimi yönlendirerek buluttan en verimli şekilde yararlanmanıza, değişen iş ihtiyaçlarının bir adım önünde bulunabilmeniz için yeni, yenilikçi ürünlerle hizmetler geliştirmenize ve bunları piyasaya daha hızlı sunmanıza yardımcı olur.

Bulut’u Benimseme

Bulut düşüncesini benimseyerek, bulut olgunluk durumunuza göre özelleştirilmiş bir yol oluşturarak ve etkinleştirmek için beklediğiniz net sonuçları belirleyerek gerçek bir bulut dönüşümüne başlayın.
Çözüm odaklı yaklaşımımız ve yenilikçi uzman ekibimiz, müşteri iş yüklerini hızlı, verimli, uygun maliyetli ve tahmin edilebilir sonuçlarla sistemlerinizi buluta taşımanızı sağlar.

Yerel Bulut


Bulut teknolojisinden tam olarak yararlanmak için ilk günden itibaren uygulamalarınızı yeniden gözden geçirin ve bulut, maliyet, ölçek ve güvenilirlik mimarisi altında barındırın.

Kod Geçişleri


Veri merkezi geçişlerini planlama, genellikle birbirine bağımlı binlerce iş yükünü içerebilir. Sunucu kullanım verileri ve bağımlılık eşlemesi, geçiş işleminin ilk önemli adımlarıdır.

Ölçeklenebilir & Çevik


Çabuk sonuç alın ve yıllar içinde değil, aylar içinde sonuç odaklı ve çevik göçler gerçekleştirmek için gelişen yeni iş gereksinimlerine hızlı bir şekilde uyum sağlayın.

Uygulama Modernizasyonu

Eski uygulamalarınızı geleceğe taşıyın.

Büyümeyi hızlandırmak için yeni özellikler eklerken ölçeklenebilirlik, güvenilirlik ve maliyet verimliliğini artırmak için gelişmiş bulut hizmetlerinden yararlanın.

Bulutun etkinliği ile sunucusuz veya konteyner platformlarından yararlanarak, uygulamalarınız neredeyse anında ölçeklenebilirlik, güvenilirlik ve maliyetten faydalanabilir.

 • Veritabanları, depolama sistemleri ve destekleyici yazılımlar gibi farklılaşmamış bağımlılıklardan kurtulmak için AWS hizmetlerinden yararlanın.
 • Sunucusuz platform ve konteynerlerden, temel donanımlardan daha etkin şekilde faydalanarak önemli tasarruflar sağlayın.
 • Uygulamalarınızda minimum değişiklikle, veri, akış, API yönetimi, loglama, izleme ve uyarma için farklı alternatifleri ile bulut hizmetlerini benimseyerek AWS Cloud’un gücünden yararlanın.
 • Sunucusuz platform bir seçenek olmadığında, Konteynerler modern, karmaşık, dağıtılmış uygulamalar için tercih edilir. Konteynerler genellikle uygulamada minimum değişiklikler gerektirir, bu da uygulamaların büyük refactoring için uygun olmadığı durumlarda mükemmel bir evrim basamağı olmasını sağlar.

Veri Mühendisliği ve Analitik

Verileriniz için çalışmayın, verilerinizin sizin için çalışmasını sağlar.

Sizlere, işlem yapılabilir tahminleri ortaya çıkarmanızı sağlamak için açık veri hatları üzerinden veri düzenleme ve yapılandırmanıza yardımcı oluyoruz. Ekipleri, ürünleri, çözümleri ve kararları geliştirmek için tüm verilerinizden yararlanacak şekilde güçlendirin. Merkezi veri ekiplerine güvenmeyi ortadan kaldırın ve tüm kuruluşunuzun otomatik iş akışları yoluyla veri odaklı kararlar almasına izin verin.

verigöçü

Veri Göçü


Mevcut şirket içi veri kaynaklarını buluta taşımaya hazırlayın.

verimüh

Veri Mühendisliği


Verilerinizi eşitlemeye ve olgun veri iş akışları oluşturmaya hazır olun.

veribilimi

Veri Bilimi & Makine Öğrenmesi


Verilerinizi sizin için çalışmaya ve işlem yapılabilir bilgileri ortaya çıkarmaya hazırlasın.

verioperasyon

Veri Operasyonları


Veri işlemlerinizi operasyonelleştirme ve sürdürme desteği ihtiyaçlarınıza yardımcı olalım.

Cloud Transformation

ARDGRUP Cloud Services, geçişinizi basitleştirmek ve otomatikleştirmek için en sağlam araç ve hizmet seti, kanıtlanmış geçiş yöntemleri, destek hizmetleri ve geçiş yolculuğunun her adımında size yardım edecek deneyimli çalışanlar ile geçiş yapmanıza yardımcı olur. Uygulamalarınızı Cloud’da çalıştırmak, değerli kaynaklarınızı geri kazanmanızı sağlar.

 • Geçiş Metodolojisi
  Yüzlerce veya binlerce iş yükünün buluta geçişi, her aşamanın bir öncekinin üzerine kurulduğu, hazırlık ve planlama, geçişler ve işlemleri içeren aşamalı bir yaklaşım gerektirir. ARDGRUP Cloud Services Açıklayıcı Rehberliği, geçiş yolculuğunun tüm aşamaları için yöntemleri ve en iyi uygulamaları sunar.
 • VMware Cloud on AWS
  VMware Cloud on AWS, şirket içi ortamınızla tutarlı operasyonları korurken vSphere üzerinde sanallaştırılmış yüzlerce uygulamayı sadece günler içinde hızlıca AWS Cloud’a taşımanızı sağlar.

Neden Buluta Geçilmeli?

 • Değerli finansal ve personel kaynakları sağlayarak verimliliği geliştirmek,
 • Hız ve çeviklikteki ani kazancınızın yanı sıra işlerinizi modernleştirmeye odaklanarak yeni kaynaklar sağlamak,
 • Daha esnek ve güvenli bir IT ortamına geçiş yaparak işiniz ve faaliyetleriniz üzerindeki riskleri azaltmak.

Göç Süreci Nelerdir?

 • Değerlendirme
  Başlangıçta, kuruluşunuzun bulutta çalışmaya hazır olduğunu ve geçiş için olası iş sonuçlarını belirleriz.
 • Hazırlık ve Planlama
  Bu aşamada, kuruluşunuzun değerlendirme aşamasında ortaya çıkan hazır olma durumundaki boşlukları ele alırız.
 • Göç
  Bu aşamada, her uygulama tasarlanmış, taşınmış ve doğrulanmıştır.
  İşlemler ve Optimizasyonlar
  Uygulamalar taşınırken, yeni bulut yapınızı optimize eder, eski sistemleri kapatır ve sürekli olarak modern bir işletim modeline geçersiniz.